– Bare skyer beveger stjernene
Bare skyer beveger stjernene
Kundevurdering:
Boka handler om hvordan Maria og familien takler sorgen etter at lillebror Pitten dør. Maria er 11 år og stenger seg inne i seg selv når dette skjer. Moren hennes sørger seg syk og må reise fra dem en periode. Maria savner moren sin og tenker den skumle tanken at moren kanskje hadde synes det var bedre om det var Maria som døde i steden for broren. Heldigvis treffer Maria den ukompliserte, livsglade og sjarmerende gutten Jacob som langsomt for Maria ut av skallet sitt. Vi får høre hva disse opplever sammen, det er en kjempefin bok som absolutt kan anbefales. Den er også filmatisert, og filmen er kjempegod den og!Lese-Lisa
Detaljer
- Forlag
- Lydbokforlaget
- Språk
- Bokmål
- ISBN
- 9788242126030
- Utgave
- 1. utg.
- Utgivelsesår
- 2007
- Originaltittel
- Bare skyer beveger stjernene
- Priser
- Skolebibliotekarforeningens pris 1995
Lytt til utdrag
Kunders vurdering
Skriv en vurdering
– Bare skyer beveger stjernene er en nydelig, trist og rørende bok. Den handler om Maria, og hennes opplevelser når broren dør. Hos besteforeldrene møter hun Jacob, og de blir venner. Boka passer både for små (ca 10 år) og store (15 år og oppover). De små vil finne mest glede i vennskapet mellom Maria og Jacob, og det de finner på sammen. De eldre vil like best tankene Maria gjør om brorens død. Hvordan oppfatter en jente i begynnelsen av ungdomstiden å miste en av sine kjære? Og hvordan føles det å bli "glemt" av moren? En kjempefin bok som er verdt å lese. Anbefaler å lese boka fremfor å se filmen.
– Boka handler om hvordan Maria og familien takler sorgen etter at lillebror Pitten dør. Maria er 11 år og stenger seg inne i seg selv når dette skjer. Moren hennes sørger seg syk og må reise fra dem en periode. Maria savner moren sin og tenker den skumle tanken at moren kanskje hadde synes det var bedre om det var Maria som døde i steden for broren. Heldigvis treffer Maria den ukompliserte, livsglade og sjarmerende gutten Jacob som langsomt for Maria ut av skallet sitt. Vi får høre hva disse opplever sammen, det er en kjempefin bok som absolutt kan anbefales. Den er også filmatisert, og filmen er kjempegod den og!