Min side Kundeservice Vår historie Gavekort – en perfekt gave Registrer deg

«Uansett hva slags forhold man har til Steve Jobs – og mitt var i utgangspunktet kjølig distanse – så er denne boken fascinerende lesning om en helt ekstraordinær fyr og hvordan han mot alle odds klarte å gjennomføre det han hadde som forsett: Å være gal nok til å endre verden»

Gisle Hannemyr (Universitetslektor ved Institutt for informatikk), Morgenbladet

Apple-gründer Steve Jobs døde 5. oktober, 2011. Her er den autoriserte biografien om en av verdens største oppfinnere og innovatører.

De siste månedene brukte Jobs på å gjennomføre en rekke intervjuer med forfatter Walter Isaacson.

Les mer
249,-
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp

Apple-gründer Steve Jobs døde 5. oktober, 2011. Her er den autoriserte biografien om en av verdens største oppfinnere og innovatører.

De siste månedene brukte Jobs på å gjennomføre en rekke intervjuer med forfatter Walter Isaacson. Samtalene danner nå grunnlaget for en helt unik fortelling – den ufiltrerte historien om Steve Jobs’ liv. Biografien vil avsløre mange nye og ukjente sider ved Jobs’ liv og virke, og den internasjonale lanseringen av boken regnes som en av de mest betydelige på lang tid. Boken er skrevet av tidligere TIME-redaktør Walter Isaacson, som før dette har biografert en annen omfattende størrelse, Albert Einstein.

”Han forandret våre liv og klarte å oppnå noe som de aller færreste gjør; han forandret måten hver enkelt av oss ser verden på.” Slik ordla president Barack Obama seg i en tale kort tid etter at dødsfallet ble kjent.

Arbeidet med den norske utgaven har vært i gang i flere måneder, og har vært underlagt strenge sikkerhetstiltak for å ivareta konfidensialitet i forhold til bokens innhold.

”Steve Jobs var ikke bare en av verdens fremste innovatører. Han satte mange av premissene for våre medievaner. Å kunne legge frem den ufiltrerte fortellingen om et så ekstraordinært liv, er uhyre spennende og et privilegium for oss,” sier forlagssjef for sakprosa i Cappelen Damm, Ida Berntsen.

Detaljer

Forlag
Cappelen Damm
Språk
Bokmål
ISBN
9788202370510
Utgave
1. utg.
Utgivelsesår
2011
Originaltittel
Steve Jobs
Format
Vannmerket EPUB

Lytt til utdrag

Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven

Les utdrag

Åpne utdrag her

Anmeldelser

«Uansett hva slags forhold man har til Steve Jobs – og mitt var i utgangspunktet kjølig distanse – så er denne boken fascinerende lesning om en helt ekstraordinær fyr og hvordan han mot alle odds klarte å gjennomføre det han hadde som forsett: Å være gal nok til å endre verden»

Gisle Hannemyr (Universitetslektor ved Institutt for informatikk), Morgenbladet

«En eksemplarisk biografi.»

The Independent

«Og for et liv! (...) Bør du lese boken? Svaret er ja. Det er en god innføring i Apples historie like mye som historien om Jobs og den er godt skrevet. (...) Isaacson klarer å holde en distanse til Jobs, som gav den erfarne forfatteren stor frihet og tilgang til sine nærmeste. Det gir også boken kredibilitet og troverdighet. Den forsøker ikke å sminke Jobs mindre hyggelige sider.»

Sigvald Sveinbjørnsson (redaktør), digi.no

Kunders vurdering

O
Oddbjørn – 27.07.2016

– Bra bok om Jobs

Oppdag mer

Bøker som ligner på Steve Jobs:

Se flere

De som kjøpte denne kjøpte også:

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv