Amundsens siste reise
«Mesterlig om isens helter ... Denne beretningen er bedre enn noen krim.»
- Vår pris
- 199,-
(Paperback)
Leveringstid:
Sendes innen 3 virkedager
Er du interessert i historiebøker ?
Bli med i fordelsklubben Vår historie og få
fordelspris kr
169,-
(Paperback)
Leveringstid:
Sendes innen 3 virkedager
Er du interessert i historiebøker ?
Bli med i fordelsklubben Vår historie og få
fordelspris kr
169,-
Utestengt av diplomatiske intriger, gikk han igjen sine egne veier. Den 18. juni steg han ombord i det franske sjøflyet Latham i Tromsø. Tre timer senere, underveis mot Bjørnøya, kom siste livstegn fra Roald Amundsen.
Basert på et unikt kildemateriale tegner Monica Kristensen et dyptgripende psykologisk portrett av den aldrende Amundsen - ikon ute, ruinert helt med falmet status hjemme. Med polarforskerens etterrettelighet og thrillerforfatterens sans for plot og dramaturgi følger hun sporene inn i isødet for å finne svar på gåten: Hva skjedde med Latham? Hvordan endte Amundsens siste reise?
- ANMELDELSER:
-
Terningkast 6 Alf Kjetil Igland, Fædrelandsvennen
Terningkast 5 Guri Hjeltnes, VG
Terningkast 5 Arne Dvergsdal, Dagbladet
Terningkast 5 Geir Vestad, Hamar Arbeiderblad
- FAKTA
-
Utgitt:
2018
Forlag: Press
Innbinding: Paperback
Språk: Norsk Bokmål
Sider: 351
ISBN: 9788232801985
Utgave: 1. utg.
Format: 20 x 14 cm
- KATEGORIER:
- VURDERING
-
Gi vurdering
Les vurderinger
«Mesterlig om isens helter ... Denne beretningen er bedre enn noen krim.»
«For oss som ikke er polar-eksperter er det en glede å lese en tekst som åpenbart er skrevet med kunnskap og engasjement, med driv og nesten krimsjangerens oppbygging. (...) Og så må det føyes til: Boken berikes av et fabelaktig billedmateriale.»
«Spennende nærbilde av polarheltens siste kappløp.»
«... med sine kunnskaper om polarhistorien, og sin verktøykasse med krimlitterære hjelpemidler, gjør Monica Kristensen dette til ei uvanlig spennende dokumentarbok.»