Sofa til salgs hos dame som er myk å ligge på - Per Egil Hegge

Sofa til salgs hos dame som er myk å ligge på

og andre språksalater vi tråkker i

Kan du forskjellen på å elske sin og hans kone? Eller vet du hvor du skal sette kommaet i setningen «Han bodde i et lite hyggelig hus» for å få frem den rette meningen din?

Per Egil Hegge hadde i 14 år en egen daglig spalte i Aftenposten kalt Språket vårt, der han svarte på spørsmål om det norske språk og kom med sine meninger om ordbruken vår i det offentlige rom. Les mer
Vår pris
199,-

(E-bok)
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp
Min side | Bokkilden-app | Kindle

E-bok
Legg i
E-bok
Legg i
Vår pris: 199,-

(E-bok)
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp
Min side | Bokkilden-app | Kindle

Kan du forskjellen på å elske sin og hans kone? Eller vet du hvor du skal sette kommaet i setningen «Han bodde i et lite hyggelig hus» for å få frem den rette meningen din?

Per Egil Hegge hadde i 14 år en egen daglig spalte i Aftenposten kalt Språket vårt, der han svarte på spørsmål om det norske språk og kom med sine meninger om ordbruken vår i det offentlige rom. I Sofa til salgs hos dame som er myk å ligge på går han til felts for å redde rettskrivingens ære og går løs på den ene feilskrivingen etter den andre. Han viser med utsøkt eleganse og presisjon i alle sine 5114 språkspalter hvordan et ukorrekt språk kan volde store misforståelser og mange ganger helt andre betydninger enn det som var tenkt fra avsenderens side. Morsomme eksempler på villfarelser og unøyaktigheter er mange, og her har vi samlet et rikt utvalg av dem alle sammen. Her oppklares forskjellen på å elske sin og hans kone, misforståelser om bruk av ord og uttrykk, subjektsregelen, preposisjonsbruk, anglisismer og ikke minst vårt forhold til forholdismen, for å nevne noe. En perle av en bok fra Per Egil Hegge!
FAKTA
Utgitt:
Forlag: Kagge
Språk: Norsk Bokmål
ISBN: 9788248922827
Utgave: 1. utg.
Format: EPUB
Filstr: 0.3 MB
Vannmerket
KATEGORIER:

Bla i alle kategorier

VURDERING
Gi vurdering
Les vurderinger