Kjærlighet og andre trøstepremier
For tolv år gamle Ernest Young virker det som en gave da en veldedig forening lar ham få dra på verdensutstillingen. Men det er ikke lenge han rekker å glede seg over de eksotiske utstillingene, fyrverkeriene og pariserhjulene før han forstår at det faktisk er han som er premien. Den foreldreløse, halvt kinesiske gutten oppdager til sin forskrekkelse at han skal loddes ut – «en sunn gutt til et godt hjem». Velgjørerne hadde imidlertid ikke regnet med at det var byens bordellmamma som skulle trekke vinnerloddet.
Les merFor tolv år gamle Ernest Young virker det som en gave da en veldedig forening lar ham få dra på verdensutstillingen. Men det er ikke lenge han rekker å glede seg over de eksotiske utstillingene, fyrverkeriene og pariserhjulene før han forstår at det faktisk er han som er premien. Den foreldreløse, halvt kinesiske gutten oppdager til sin forskrekkelse at han skal loddes ut – «en sunn gutt til et godt hjem». Velgjørerne hadde imidlertid ikke regnet med at det var byens bordellmamma som skulle trekke vinnerloddet.
En hjertevarm roman inspirert av den sanne historien om en tolv år gammel gutt som ble loddet ut som premie på verdensutstillingen i Seattle i 1909. Jamie Ford byr på et fargerikt persongalleri, fascinerende historiske skildringer og tanker om moral, raseforhold og kultur som gir en dypt berikende leseopplevelse.
«En av årets aller beste historiske romaner.» Library Journal
Om Hotellet på hjørnet av Bitter og Søt:
«… en leseverdig fortelling — om å finne det søte i alt det bitre livet byr på.» Dagbladet
Detaljer
- Forlag
- Gyldendal
- Språk
- Bokmål
- ISBN
- 9788205511026
- Utgave
- 1. utg.
- Utgivelsesår
- 2018
- Originaltittel
- Love and other consolation prizes
- Serie
-
Lesetid
- Format
- Vannmerket EPUB
Lytt til utdrag
Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven