– Holder på å lese den nå. Alltid like bra denne serien. Kan anbefales på det varmeste
Kristuskransen
«Kristina Ohlsson har klart å gjøre det mange har forsøkt før henne: ta svensk krim til nye og uventede høyder.»
Arne Dahl
Det er sensommer, det er varmt, og forberedelsene til det årlige krepselaget er i gang på Hovenäset. August og Maria har blitt foreldre til en jente og nyter det nye familielivet. Men rett før festen skal begynne, blir et eldre ektepar funnet hardt skadd i huset sitt. De har bodd på Hovenäset i femti år og er godt likt i det lille lokalsamfunnet.
Les merDet er sensommer, det er varmt, og forberedelsene til det årlige krepselaget er i gang på Hovenäset. August og Maria har blitt foreldre til en jente og nyter det nye familielivet. Men rett før festen skal begynne, blir et eldre ektepar funnet hardt skadd i huset sitt. De har bodd på Hovenäset i femti år og er godt likt i det lille lokalsamfunnet.
Maria blir ansvarlig for etterforskningen, men det er også noe som skurrer i etterforskningsgruppen. Hva er det kollegaen Ray-Ray skjuler? Hvem har villet skade det gamle ekteparet og hvorfor? Saken viser seg å skjule en mørk hemmelighet.
Kristuskransen er den fjerde boken om brukthandler August Strindberg og politietterforsker Maria Martinsson.
Kundevurdering:
Holder på å lese den nå. Alltid like bra denne serien. Kan anbefales på det varmesteMarianne Høgvold
Detaljer
- Forlag
- Gyldendal
- Språk
- Bokmål
- ISBN
- 9788205606043
- Utgave
- 1. utg.
- Utgivelsesår
- 2024
- Originaltittel
- Frälsarkransen
- Serie
-
Strindberg-serien 4
- Format
- Vannmerket EPUB
Les utdrag
Åpne utdrag herAnmeldelser
«Kristina Ohlsson har klart å gjøre det mange har forsøkt før henne: ta svensk krim til nye og uventede høyder.»
Arne Dahl
«Denne må du få med deg»
Tine, Bokblogg
«Nok en velkomponert og spennende historie fra Ohlsson; varmt og fint, men med nok mothaker til at det ikke blir for koselig.»
Ole Jacob Hoel, Adresseavisen
Kunders vurdering
Skriv en vurdering
– Hun skriver så bra!
– Som de andre bøkene om August, Maria og gjengen - et aktuelt og skremmende plott som gjør det interessant og spennende å lese. Nor av det enkleste og beste som er skrivet på lenge.
– En av Nordens aller beste krimforfattere.
– En av de beste krimforfattere i Norden og kanskje verden. Spennende bøker og en med rivende skrivestil .
– Kristina Ohlsson, skriver utrolige gode og spennende bøker. Det er full spenning fra begynnelse til slutt. Hun krydrer bøkene sine både med krim, mysterier, kjærlighet og omsorg . Anbefales!
– God drive fra Kristina!
– Flott bok. Liker denne forfatteren.
– Kristina Ohlsson leverer som alltid.
– Spennende bok.
– Bra bok,spennende
– Bra bok
– Er blodfan av Kristina Ohlsson, hennes skrivestil tiltaler meg og bøkene er spennende fra første til siste side. Kan anbefales for de som liker krim uten at den er veldig bloddryppene.