– Spennende ,men ikke like god som polarsirkelen . Den ville fått 5 stjerner 👍
Kallmyren
«Kallmyren er ikke bare en skikkelig god kriminalroman, boken viser også at Marklund er en suveren forteller. »
VG
Kallmyren er en frittstående oppfølger til Polarsirkelen, Liza Marklunds kritikerroste og bestselgende tilbakekomst til krimsjangeren.
I 1990 finner Wiking Stormberg en lapp fra sin kone, Helena.
Les mer
I 1990 finner Wiking Stormberg en lapp fra sin kone, Helena. Hun har gått en tur for å plukke multer. Deres nyfødte datter, Elin, er med på turen, mens sønnen Markus er hos farmor. På kvelden har ikke Helena og Elin kommet tilbake. Elin blir funnet i live ved Kallmyren, mens Helena er forsvunnet. Kroppen hennes ble aldri gjenfunnet. Den kalde myra ble hennes grav.
Mange år senere er Wiking fortsatt dypt berørt av tapet av sin kone. Men så en sommerdag i 2020 mottar Markus et illevarslende brev signert med Helenas signatur. Kan hun fortsatt være i live? Men hvorfor skulle hun eller noen andre true familien hans? Wiking må spørre seg selv om han holder på å bli gal, om han ser spøkelser, eller det finnes krefter som truer ham og familien hans - og i så fall hvem eller hva.
Medlemsvurdering:
Jeg var spent når hun begynte å skrive om et nytt miljø. Men det har hun klart veldig bra. Hun skriver veldig godt. Anbefales.Anne
Detaljer
- Forlag
- Cappelen Damm
- Innbinding
- Innbundet
- Språk
- Norsk Bokmål
- Sider
- 316
- ISBN
- 9788202760274
- Utgave
- 1. utg.
- Utgivelsesår
- 2023
- Originaltittel
- Kallmyren
- Format
- 21 x 14 cm
- Nr
- 8211574
- Serie
-
Stenträsktrilogien 2
Lytt til utdrag
Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven
Les utdrag
Utdraget er hentet fra e-bok-utgaven. Åpne utdrag herBla i boka
Anmeldelser
«Kallmyren er ikke bare en skikkelig god kriminalroman, boken viser også at Marklund er en suveren forteller. »
Elin Brend Bjørhei, VG
«Stort mer kan en krimleser ikke forlange.»
Tarald Aano, Stavanger Aftenblad
«Nå er hun på sitt alle beste.»
Ole Jacob Hoel, Adresseavisen
«En sinnrik intrige med mange overraskelser, og Liza Marklund er en lysende forteller.»
Dagens Nyheter
« Nå er hun virkelig nytent! Hun har et kolossalt driv når hun forteller »
Leif GW Persson
«En god krim fra øverste hylle som holder på leserne hele veien» «(...) hun er blant skandinavias beste krimforfattere.»
Henningbokhylle
"... en fortelling og et plott som overgår det meste."
Trude Ånnevik, Hamar Arbeiderblad
«... et originalt plott som er en fryd å lese.» «Jeg gleder meg allerede til neste bok.»
Simen Ingemundsen, Randaberg 24
Kunders vurdering
Skriv en vurdering
– Kallemyren
– Meget bra!
– Kallmyren
– Jeg var spent når hun begynte å skrive om et nytt miljø. Men det har hun klart veldig bra. Hun skriver veldig godt. Anbefales.