Konfirmanten
Bernard Minier ; Eve-Marie Lund (Oversetter)
Serie: Martin Servaz 5
«Miniers fremste styrke ligger i å mane fram skrekkaktige scener gjennom en mørk og dyster gotisk uhygge. (...) Stilistisk er Miniers krimromaner både elegante og preget av et eksistensielt alvor.»
- Vår pris
- 157,-
- Spar
- 42,-
Veil. pris: 199,-
(Paperback)
Leveringstid:
Sendes innen 1 virkedag
Veil. pris: 199,-
(Paperback)
Leveringstid:
Sendes innen 1 virkedag
Februar 2018. En iskald natt oppdager Erik Lang at hans kone er drept, også hun ikledd konfirmantkjortel. Tjuefem år etter dobbeltdrapet blir Martin Servaz koplet inn i etterforskningen, og kjenner et stigende ubehag. Hva om saken fra 1993 ikke ble løst?
For Servaz blir møtet med fortiden et mareritt fylt med frykt, underkastelse, løgn og manipulasjon.
«Fransk sadisme med skjønnlitterær svung. Miniers fremste styrke ligger i å mane fram skrekkaktige scener gjennom en mørk og dyster gotisk uhygge. Stilistisk er Miniers krimromaner både elegante og preget av et eksistensielt alvor.» Cathrine Krøger, Dagbladet (Terningkast 5)
«Konfirmanten er en intens og spennende krim med trekk av mystikk og det overnaturlige.» Marit Egaas, Stavanger Aftenblad (Terningkast 5)
«Skriver med snert og finesse (...) han er like mye i slekt med Shakespeare som med Nesbø.» Ole Jacob Hoel, Adresseavisen (Terningkast 5)
«Minier er en mester til å gi leseren den ekle og ubehagelige følelsen man gjerne ønsker når man leser god kvalitetskrim.» Øyvind Bakke, TV2
- ANMELDELSER:
-
Terningkast 5 Cathrine Krøger, Dagbladet
- FAKTA
-
Utgitt:
2022
Forlag: Aschehoug
Innbinding: Paperback
Språk: Norsk Bokmål
Sider: 410
ISBN: 9788203392429
Utgave: 1. utg.
Orig.tittel: Soeurs
Format: 21 x 13 cm
Nr: 8213984
- KATEGORIER:
- SERIE:
- VURDERING
-
Gi vurdering
Les vurderinger