Stalker - Lars Kepler

Stalker

; Ivar Nergaard (Oppleser) ; Henning J. Gundersen (Oversetter)

Serie: Joona Linna 5

«I likhet med de fire foregående bøkene om Joona Linna, er «Stalker» en thriller som holder deg våken gjennom natten. Det går i ett. Det intense tempoet, de brå vendingene og de stadige perspektivskiftene gjør at leseren drives gjennom handlingen.»

, VG Terningkast 5
For ni år siden ble presten Rocky Kyrklund dømt til psykiatrisk behandling for et brutalt mord. Selv han husker ingenting av hendelsen. Etter en alvorlig bilulykke lider han av regelmessige blackouter. Les mer
Vår pris
279,-

(Lyd-CD)
Leveringstid: Sendes innen 3 virkedager

Lyd-CD
Legg i
Lyd-CD
Legg i
Vår pris: 279,-

(Lyd-CD)
Leveringstid: Sendes innen 3 virkedager

For ni år siden ble presten Rocky Kyrklund dømt til psykiatrisk behandling for et brutalt mord. Selv han husker ingenting av hendelsen. Etter en alvorlig bilulykke lider han av regelmessige blackouter.

Sommeren han skal tilbakeføres til samfunnet mottar politiet en filmsekvens av en kvinne i et vindu. Neste dag blir kvinnen funnet død i sitt hjem. Det er ikke bare voldsnivået som får politiet til å tenke på Kyrklunds gamle mord. Så dukker en ny film opp hos politiet. Politiet kommer ikke til å løse saken uten Joona Linna. Problemet er at Joona har vært forsvunnet i over et år. Nesten alle tror han er død. Nesten alle.

Veldreid, spennende krim som aldri mister intensiteten.
Adresseavisen
ANMELDELSER:

Terningkast 5 Tom Egeland, VG
Terningkast 5 Adresseavisen
Terningkast 5 Sven Gjeruldsen, Tvedestrandsposten
Terningkast 5 Berlingske Tidende

FAKTA
Utgitt:
Forlag: Cappelen Damm
Språk: Norsk Bokmål
Spilletid: 856 Min.
ISBN: 9788202454210
Utgave: 1. utg.
Orig.tittel: Stalker
Format: 14 x 13 cm
KATEGORIER:

Bla i alle kategorier

SERIE:
VURDERING
Gi vurdering
Les vurderinger

«I likhet med de fire foregående bøkene om Joona Linna, er «Stalker» en thriller som holder deg våken gjennom natten. Det går i ett. Det intense tempoet, de brå vendingene og de stadige perspektivskiftene gjør at leseren drives gjennom handlingen.»

, VG Terningkast 5

«Fra første til siste side er boken fylt med intens spenning og dramatikk. Det er ikke et dødpunkt i denne thrilleren.»

, Tvedestrandsposten Terningkast 5

«Det er hårreisende spenning og blodige grøss i Lars Kepler alias Alexander og Alexandra Ahndorils velturnerte Stalker.»

Berlingske Tidende Terningkast 5

«[...]etter å ha lest den kommer du alltid til å trekke for gardinene når mørket faller på ...»

KK

«[...)uutholdelig spennende og vanskelige å legge fra seg når man først har begynt å lese.»

, Dagens Næringsliv