– Anbefales!!
Ung manns ferd mot natt
«Jeg har skikkelig sansen for Håkan Nesser, for han har noe som en majoritet av krimforfatterne mangler, nemlig humor. »
Leif GW Persson, TV4 Nyhetsmorgon
Det er forsommer og vitnemålstider i Kymlinge-skolene. Gymlæreren og tidligere mangekjemperen Allan Fremling bestemmer seg en kveld for å bestille en pizza hjem, i strid med sitt strenge kostholdsregime. Før pizzaen har rukket å bli kald, ligger han død i sin egen gang. To skudd i brystet, ett i hodet.
Les merDet er forsommer og vitnemålstider i Kymlinge-skolene. Gymlæreren og tidligere mangekjemperen Allan Fremling bestemmer seg en kveld for å bestille en pizza hjem, i strid med sitt strenge kostholdsregime. Før pizzaen har rukket å bli kald, ligger han død i sin egen gang. To skudd i brystet, ett i hodet.
Kriminalinspektør Borgsen, ofte kalt Sorgsen på grunn av sitt dystre vesen, får saken på sitt bord siden han bor i samme nabolag. Han lider imidlertid av ettervirkningene av covid og strever med å gjøre jobben sin. Da et annet drap skjer rett utenfor Borgsens balkong, er det på tide for kollegene Barbarotti og Backman å trå til for alvor. Koblingen mellom de to drapene er uklar, men kan de ha noe med hverandre å gjøre?
Detaljer
- Forlag
- Gyldendal
- Språk
- Bokmål
- ISBN
- 9788205609969
- Utgave
- 1. utg.
- Utgivelsesår
- 2025
- Originaltittel
- Ung mans färd mot natt
- Serie
-
Gunnar Barbarotti 9
- Format
- Vannmerket EPUB
Lytt til utdrag
Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven
Les utdrag
Åpne utdrag herAnmeldelser
«Jeg har skikkelig sansen for Håkan Nesser, for han har noe som en majoritet av krimforfatterne mangler, nemlig humor. »
Leif GW Persson, TV4 Nyhetsmorgon
«God lesing, som vanlig»
Ole Jacob Hoel, Adresseavisen
«Innfrir og imponerer»
Per-Magne Midjo, Trønder-Avisa Ekstra
Kunders vurdering
Skriv en vurdering
– Flott språk!
– Syntes egentlig det var en trist bok om to stakkars ungdommer
– Nesser skuffer aldri. Alltid god underholdning, alltid skarpe skildringer av livet.
– Vanskelig å legge fra seg. En krim i en litt annen variant. Hvordan komme fram til morderen som vi tidlig blir kjent med. En bok i Håkan Nesser stil
– Liker godt Håkon Nesser!
– Dette var mye penger for en bok som overhodet ikke engasjerer.
– Helt på det jevne. Tok seg opp de siste 3 kapitlene.
– Håkan Nesser er topp min favoritt og spesielt bøkene om Barbarotti,denne er kanskje ikke den beste men anbefaler alltid Nesser.litt finurlig og humor 👌
– Plottet var ganske så åpenbart så spenningen uteble.
– Ikke den beste boken jeg har lest av Håkan Nesser. terningskast 3.
– Spennende og litt annerledes plot. Anbefales