Min side Kundeservice Vår historie Gavekort – en perfekt gave Registrer deg

Birken

historien om det seige slitet
Hvem deltar i Birken? Hvordan har rennet forandret seg opp gjennom årene, og hvordan ble det så ekstremt populært? Thor Gotaas gir oss alle svarene på sin særegne, underfundige måte i denne flotte gaveboka. Les mer
449,-
Innbundet
Sendes innen 1 virkedag
Interessert i historiebøker?
Bli med i fordelsklubben Vår historie og få fordelspris 381,-

Den komplette beretningen om Norges mest berømte turrenn. 20. mars 1932 vant den tidligere skikongen og skogsarbeideren Elling Rønes fra Trysil det første Birkebeinerrennet i historien på tiden 5.19.04. I 2015 gikk Petter Eliassen i mål på rekordtiden 2.19.28. De tre timene i forskjell rommer over 80 års skihistorie.

Denne underholdende skiboka spenner fra den dramatiske flukten til de originale birkebeinerne Torstein Skeivla og Skjervald Skrukka med kongsemnet Håkon Håkonsson i armene, via folkekjære skilegender som Ole Ellefsæter, Ivar Formo og Erling Jevne, til de ukjente hverdagsheltene som har kjempet seg over fjellet med bakglatte ski, magesjau, melkesyre i bein og armer og en knert på innerlomma.

Se også Femmila av samme forfatter.

 

Detaljer

Forlag
Gyldendal
Innbinding
Innbundet
Språk
Bokmål
Sider
589
ISBN
9788205486379
Utgave
1. utg.
Utgivelsesår
2015
Originaltittel
Først i løypa
Format
26 x 19 cm
Nr
8078122
Serie
Birken 1-2

Kunders vurdering

Oppdag mer

Bøker som ligner på Birken:

Se flere

De som kjøpte denne kjøpte også:

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv