Min side Kundeservice Vår historie Gavekort – en perfekt gave Registrer deg

For en gangs skylder handler Martha overilt og setter seg selv og andre i fare. Den eneste som kan redde henne, er selv satt ut av spill. Ingen aner hvor hun er blitt av, men alle frykter det verste.

Les mer
179,-
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp

For en gangs skylder handler Martha overilt og setter seg selv og andre i fare. Den eneste som kan redde henne, er selv satt ut av spill. Ingen aner hvor hun er blitt av, men alle frykter det verste. Det soknes i fjorden, og hus blir gjennomsøkt. Men ondskapen finnes ikke der – den lurer i krattskogen. "Fjesene deres var preget av redselen for å lykkes med søket, av frykten for å finne en død kropp, med det lange håret i en sleip vase, som råttent abborgress. Johanna så stadig bildet for seg. Hans stanset, og det samme gjorde Johannas hjerte. Han dro forsiktig i tauet, det satt åpenbart fast i noe. Hun kjente bakken dirre under føttene."

Detaljer

Forlag
Cappelen Damm
Språk
Bokmål
ISBN
9788202721800
Utgave
1. utg.
Utgivelsesår
2021
Originaltittel
Forsvunnet
Serie
Storgårdsfolk 46

Lytt til utdrag

Les utdrag

Utdraget er hentet fra e-bok-utgaven. Åpne utdrag her

Kunders vurdering

t
tonemor – 26.06.2010

– En bok med dramatikk, ambivalente følelser, uvisshet, skumle planer og mye mer. Fra og med første kapittel der Martha begår en skjebnesvanger feil som hun kommer til å angre bittert på, har forfatteren meg i sin hule hånd. Størstedelen av handlingen blir likevel sett i fra andre synsvinkler enn Marthas. Handlingen involverer som vanlig flere karakterer og går over landegrenser også, men som tittelen avslører kretser mye av den rundt Martas forsvinning og letingen etter henne. Man håper det beste, men frykter det verste ... Fortsatt er det flere intriger og vanskeligheter når det gjelder følelser og kjærlighet hos den unge generasjonen, og jeg begynner å bli litt utålmodig på at ting skal ordne seg der. Heldigvis er det ikke en utålmodighet som først og fremst bunner i at den øvrige handlingen er så laber at jeg ønsker meg noe annet, men mest fordi jeg er nysgjerrig på hvordan ting vil utvikle seg eller på fremtidlige avsløringer og konsekvenser. Men spørsmålene blir nok besvart og trådene nøstet opp og samlet snart likevel håper jeg. Forhåpentligvis bygges det opp til et stort og spennende klimaks alt i neste bok, uten noen flere utdrøyninger. Lettlest og fin bok, svak femmer.

L
Lene – 07.03.2010

– Her serverer forfatteren nok en bok med mye handling. På Store Guldberg er det Sverre som står i sentrum i begynnelsen av boka. Når han blir funnet bevisstløs inne på stabburet, er det ingen som skjønner hva han hadde der å gjøre, og det kan han ikke svare på selv heller når han våkner. Men det som virkelig opptar folkene på gården så snart Sverre er ved bevissthet igjen, er at Martha er forsvunnet, og det er ingen som har sett henne de siste dagene. Martha er vanligvis ei rolig og beskjeden jente - hva er det som får henne til å forsvinne sånn i løse luften? I Danmark har Ingeborg besluttet seg for å gi fra seg barnet sitt. Hun tror dette er den eneste måten hun kan komme seg videre i livet på med æren i behold. Spørsmålet blir da om hun vil holde fast ved denne meningen i fremtiden også. Stensrud leverer nok en bok med god handling, mye spenning og dramatikk. Har man lest de andre bøkene i serien, er det ingen grunn til at man ikke skal lese denne også. Anbefales.

Oppdag mer

Bøker som ligner på Forsvunnet:

Se flere

De som kjøpte denne kjøpte også:

Jakten

Eva J. Stensrud
Nedlastbar lydbok 
179,-

Dilemma

Eva J. Stensrud
Nedlastbar lydbok 
179,-

Hevnen

Eva J. Stensrud
Nedlastbar lydbok 
179,-

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv