Afrodites basseng
Serie: Mino-serien 3
«Dette er først og fremst en velskrevet, spennende, endog gripende fortelling. Det er kort og godt Gert Nygårdshaug i toppslag.»
- Vår pris
- 199,-
(Paperback)
Leveringstid:
Sendes innen 3 virkedager
(Paperback)
Leveringstid:
Sendes innen 3 virkedager
I Afrodites basseng har borgerkriger, voldsomme demonstrasjoner og teknologisk sammenbrudd ført frostmannen Jonar Snefang og hans sønn Erlan til en avsidesliggende bygd i Norge. En dag kjenner plutselig Jonar en foruroligende lukt og han får tildelt en mystisk kiste som blant annet inneholder et kart over Sahara og en gammel bok med en gåte. Samtidig drømmer Jonar om den unge kvinnen Ooni som vandrer i ørkenen...
Les utdrag fra boken [pdf]
Anmeldelser:"Ny stor roman fra denne forfatteren som er ulik alle andre, særlig kolleger med et kall."... "Men. Dette er først og fremst en velskrevet, spennende, endog gripende fortelling. Det er kort og godt Gert Nygårdshaug i toppslag."
Terje Stemland, Aftenposten
Les hele anmeldelsen
".. Gert Nygårdshaug er vanskelig å legge fra seg. Boken pirrer intellektet og følelsene hele veien."
Alexandra Heyerdahl, Drammens Tidende
"Med Afrodites basseng har Gert Nygårshaug igjen skrevet en roman som atskiller seg fra alt annet som utgis her til lands. Kanskje er det hans beste noensinne. Kanskje blir den også stående som bokhøstens store norske."
Geir Vestad, Hamar Arbeiderblad
Les hele anmeldelsen
"Han er fabeldikteren som på sitt beste forener vakker poesi og naturvitenskapelig innsikt, sansning og refleksjon, dramatisk spenning og analytisk dybdeboring."
Steinar Sivertsen, Aftenbladet.no
Les hele anmeldelsen
"Gert Nygårdshaugs roman Afrodites basseng imponerer ved sitt storslåtte perspektiv. Den tar oss med i nær fremtid til en katastrofe, og på en reise, indre og ytre, til leserens indre kraft. Spedd med vitenskap og fornuft."
Bror Wyller, Poeten.no
Les hele anmeldelsen
- FAKTA
-
Utgitt:
2018
Forlag: Cappelen Damm
Innbinding: Paperback
Språk: Norsk Bokmål
Sider: 367
ISBN: 9788202599928
Utgave: 1. utg.
Format: 13 x 21 cm
- KATEGORIER:
- SERIE:
- VURDERING
-
Gi vurdering
Les vurderinger
«Dette er først og fremst en velskrevet, spennende, endog gripende fortelling. Det er kort og godt Gert Nygårdshaug i toppslag.»
«Med Afrodites basseng har Gert Nygårdshaug igjen skrevet en roman som atskiller seg fra alt annet som utgis her til lands. Kanskje er det hans beste noensinne. Kanskje blir den også stående som bokhøstens store norske.»
«Gert Nygårdshaug er en forfatter som gjerne beveger seg utenom det vanlige sporet. Det gjør han også i sin nye bok "Afrodites basseng". Den er besynderlig, og det er helt utmerket»
«Velskrevet, spennende og underholdende roman".»
«Den siste romanen til liungen Gert Nygårdshaug er vanskelig å legge fra seg. Boken pirrer intellektet og følelsene hele veien.»