Min side Kundeservice Vår historie Gavekort – en perfekt gave Registrer deg

Den første lydboka om Ion endte med at han ble med onkel Fanel over grensen, men angret seg og fant veien hjem til bestemor. Akkurat nå skulle han ønske at han hadde reist til England likevel.

Les mer
299,-
Nedlastbar lydbok
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp

Den første lydboka om Ion endte med at han ble med onkel Fanel over grensen, men angret seg og fant veien hjem til bestemor. Akkurat nå skulle han ønske at han hadde reist til England likevel. Slik ble det ikke. Ion ombestemmer seg og drar hjem. Samtidig med dette bryter revolusjonen ut i Romana. Hjemme ligger bestemor for døden, og Ion skjønner at når hun dør, vil han bli sendt på barnehjem. Det må ikke skje! Nå er det bare én ting å gjøre: Han må finne foreldrene sine. Og det blir en lang og farefull jakt. Rundt ham raser revolusjonen, og farer lurer over alt. Men ikke bare det: Over alt i landet blir fanger frigitt! Ion følger spor etter foreldrene som peker mot et asyl. Er det en sjanse for at foreldrene hans kan være der?
Historien er inspirert av virkelige hendelser fra Romania på 1980-tallet og beskriver noe av det som skjedde det året folket gjorde opprør mot diktatoren og kommunistregimet i landet.

Detaljer

Forlag
Cappelen Damm
Språk
Bokmål
ISBN
9788202869786
Utgivelsesår
2025
Originaltittel
The long search
Serie
Foreldre forsvunnet 2

Lytt til utdrag

Kunders vurdering

Oppdag mer

Bøker som ligner på Den lange jakten:

Se flere

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv