Bukkene Bruse og julenissen
«Plottet er faktisk et av seriens beste.»
Aftenposten
Moro for småtroll
Her er de igjen! Bukkene Bruse skal møte julenissen for første gang. Hvis det ER julenissen da?
Les mer
Skrevet av: Runhild, Redaktør
Her er de igjen! Bukkene Bruse skal få møte julenissen for første gang. Hvis det ER julenissen da?
Bukkene Bruse har vært på badeland, reist til syden og begynt på skolen. Nå skal de endelig få møte julenissen! Men er det ikke noe muffens med den nissen ... ?
Bukkene Bruse-serien har eventyrlig suksess. Bjørn Rørviks humor og Gry Moursunds geniale, lekne tegninger får fram latteren hos både små og store.
I romjula kommer filmen Bukkene Bruse på badeland. Låta til filmtraileren Badebussen er allerede en av de mest spilte på Spotify i Norge i år. I mellomtiden er det bare å kose seg med bok.
Tips: Det er kommet en helt herlig kokebok også, med de 25 beste oppskriftene fra bukke-brødrenes eventyr: Pasta La Dusta, rullekake à la trollnese, DJ Mømøs milkshake, Snurre Snabels pizzasnurrer, Sydendrinker fra Hotell Zanzibar, Melkebartens sjokoladekake og mye mere. Nam!
Bøkene passer for barn fra tre år og (langt) oppover.
Vi anbefaler
— Genialt og utrolig gøy. Det er lenge siden jeg har ledd så godt!
Runhild Skjølaas
Detaljer
- Forlag
- Cappelen Damm
- Innbinding
- Innbundet
- Språk
- Norsk Bokmål
- Sider
- 42
- ISBN
- 9788202759681
- Utgave
- 1. utg.
- Utgivelsesår
- 2023
- Format
- 27 x 24 cm
- Nr
- 8220433
- Serie
-
Bukkene Bruse 5
Lytt til utdrag
Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven
Anmeldelser
«Plottet er faktisk et av seriens beste.»
Guri Fjeldberg, Aftenposten