– Morsom og annerledes bok om Bukkene Bruse. En favoritt her i huset.
Bukkene Bruse vender tilbake
Bjørn F. Rørvik Øystein Vesaas (Komponist) Gry Moursund (Utøver) Gustav Nilsen (Skuespiller) Marianne Krogness (Skuespiller) Ole Jacob Lindberg (Skuespiller) Sofie Bjerketvedt (Skuespiller) Bjørn F. Rørvik (Oppleser)
«Skal du kjøpe bare én ny barnebok til et barn du kjenner – så la det bli «Bukkene Bruse vender tilbake». [...] Du må være bra sur for ikke å synes at det er morsomt.»
Helga Lilleland, Varden
Bukkene Bruse lurer på hva de skal gjøre i ferien. De to minste vil helst til utlandet, men den største synes det blir altfor dyrt. Han vil heller på setra som de brukte å gjøre før. "Æsj," sier de to minste. "Det treige fjellet." Den største bukken lokker med trollet og vafler på setra, og til slutt drar de av gårde. Men hvor er det blitt av trollet?
Les merBukkene Bruse lurer på hva de skal gjøre i ferien. De to minste vil helst til utlandet, men den største synes det blir altfor dyrt. Han vil heller på setra som de brukte å gjøre før. "Æsj," sier de to minste. "Det treige fjellet." Den største bukken lokker med trollet og vafler på setra, og til slutt drar de av gårde. Men hvor er det blitt av trollet?
Kundevurdering:
Morsom og annerledes bok om Bukkene Bruse. En favoritt her i huset.Ragnhild Frafjord
Detaljer
- Forlag
- Cappelen Damm
- Språk
- Bokmål
- ISBN
- 9788202513566
- Utgave
- 1. utg.
- Utgivelsesår
- 2016
- Originaltittel
- Bukkene Bruse vender tilbake
- Serie
-
Bukkene Bruse 2
Lytt til utdrag
Anmeldelser
«Skal du kjøpe bare én ny barnebok til et barn du kjenner – så la det bli «Bukkene Bruse vender tilbake». [...] Du må være bra sur for ikke å synes at det er morsomt.»
Helga Lilleland, Varden
«Med disse geitene vet du aldri helt hva som skjer. Skal de på setra igjen? Eller blir det noe helt annet de finner på denne gangen? Her kan du virkelig gå på skattejakt i hver illustrasjon og i hver setning.»
Johanna Podhorny, Byavisa Moss
«Genistreken er å ta utgangspunkt i det svært kjende og vitalisera det gjennom verbal og visuell humor. Andrebokas privilegium er at den kan spela både på det gamle eventyret og 2009-boka. Gry Moursunds frodige og fargesterke bildeunivers er herleg. Bukkane utgjer ein maskulin fellesskap av brør, dei er litt western, litt Snekkersvekara. […] Bjørn F. Rørvik og Gry Moursund lukkast med si nye omdreiing på leiken med eventyrets klisjear. Leseglede ventar!»
Ingeborg Mjør, Dag og Tid
Kunders vurdering
Skriv en vurdering
– Når man elsker klassikere, som jeg gjør, så treffer ikke dette helt. Men sikkert en kjekk bok for de som er hakket mer åpne for noe helt nytt.
– Denne har vi lest hver dag. Ungene mine på 4 år elsker den.
– Denne falt umiddelbart i smak hos min 3-åring! Han finner stadig nye ting 😊
– Ikke noe for oss!
– Super barnebok