Min side Kundeservice Vår historie Gavekort – en perfekt gave Registrer deg

Gangster-bestemor

David Walliams barnebøker er midt i blinken for jenter og gutter - skikkelig morsomme, spennende og full av handling.

Ben hater å være hos bestemor. Det er dørgende kjedelig. Bestemor vil bare spille Scrabble, all maten hun lager smaker kål, og hun promper for hvert skritt hun tar. Men en kveld oppdager Ben at bestemor lever et dobbeltliv: Hun er en av verdens mest fryktede smykketyver! Og hun drømmer om å stjele kronjuvelene. Fra da av blir det alt annet enn kjedelig å være sammen med bestemor ... Les mer
99,-
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp
David Walliams barnebøker er midt i blinken for jenter og gutter - skikkelig morsomme, spennende og full av handling.

Ben hater å være hos bestemor. Det er dørgende kjedelig. Bestemor vil bare spille Scrabble, all maten hun lager smaker kål, og hun promper for hvert skritt hun tar. Men en kveld oppdager Ben at bestemor lever et dobbeltliv: Hun er en av verdens mest fryktede smykketyver! Og hun drømmer om å stjele kronjuvelene. Fra da av blir det alt annet enn kjedelig å være sammen med bestemor ...
"Uhøytidelig og hjertegod barnebok som praktisk talt leser seg selv. (...) Boken er full av ellevill situasjonskomikk og absurde personer, strålende gjenskapt av illustratør Tony Ross."
Kristine Isaksen, VG (terningkast 5), Årets beste bøker 2013

"Britisk humor på sitt aller beste. (...) Komikeren og forfatteren David Walliams er ikke overraskende omtalt som den nye Roald Dahl. (...) Dette er virkelig bra saker. Og vanvittig morsomt. Komikeren Walliams har fått til den vanskelige balansekunsten å skrive humor for barn som også treffer voksne."
Cathrine Krøger, Dagbladet

"David Walliams bok er både knallmorsom og skikkelig spennende på samme tid."
Telemarksavisa

"I tillegg til å underholde barnet, så underholder den også voksne. Illustrasjonene er utrolig morsomme, og får fram karakterene i boka nøyaktig slik jeg så de for meg mens jeg leste. (...) En av de bedre bøkene for barn!"
Eivor Evenrud, Oppland Arbeiderblad

Kundevurdering:
Spennende for både liten og stor. Denne har vi kost oss med, passe lange kapittel, morsom for både 6 åringen og oss voksne.

Åshild

Se alle vurderinger

Detaljer

Forlag
Aschehoug
Språk
Bokmål
ISBN
9788203256769
Utgave
1. utg.
Utgivelsesår
2013
Originaltittel
Gangsta granny
Serie
Gangster-bestemor 1
Format
Vannmerket EPUB

Lytt til utdrag

Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven

Les utdrag

Åpne utdrag her

Kunders vurdering

m
mamma til gutt. – 06.10.2022

– Denne boken er kjempe morsom.

Å
Åshild – 27.07.2021

– Spennende for både liten og stor. Denne har vi kost oss med, passe lange kapittel, morsom for både 6 åringen og oss voksne.

A
Anne S – 29.06.2021

– Fantasifull og fengende

E
EG – 04.05.2017

– Morsom bok å lese sammen med min 8 åring :)

J
Jessica Berntsen – 14.01.2016

– fengende guttebok, vår 7-åring ler høyt.

Oppdag mer

Bøker som ligner på Gangster-bestemor:

Se flere

De som kjøpte denne kjøpte også:

Hjem

Anne Karin Elstad
E-bok 
119,-

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv