Rikka på ordentlig og forever - Maiken Nylund

Rikka på ordentlig og forever

; Camilla Belsvik (Oppleser)

Serie: Rikka 1

«Dette var akkurat en sånn bok jeg liker," sier Aurora (11) (...) passer for dem som er midt mellom barn og ungdom. Funker for små lesehester, men også som høytlesning.»

, VG
Om å være 10 år og midt mellom barn og ungdom - og IKKE forelsket. Alt forandrer seg den høsten da Rikkas bestevenn Lise plutselig blir forelsket. For Rikka er ikke forelsket. Absolutt ikke! Hun har mer enn nok med en pappa som bor i en annen by, småsøsken og steforeldre - og en ny gutt i nabohuset. Les mer
Vår pris
249,-

(Nedlastbar lydbok)
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp
Min side | Lydbokappen

Nedlastbar lydbok
Legg i
Nedlastbar lydbok
Legg i
Vår pris: 249,-

(Nedlastbar lydbok)
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp
Min side | Lydbokappen

Om å være 10 år og midt mellom barn og ungdom - og IKKE forelsket. Alt forandrer seg den høsten da Rikkas bestevenn Lise plutselig blir forelsket. For Rikka er ikke forelsket. Absolutt ikke! Hun har mer enn nok med en pappa som bor i en annen by, småsøsken og steforeldre - og en ny gutt i nabohuset. Og når hun attpåtil blir uvenner med Lise, er ingenting lenger som det skal. Dette er den første boken om Rikka.
FAKTA
Utgitt:
Forlag: Cappelen Damm
Språk: Norsk Bokmål
ISBN: 9788202636098
Utgave: 1. utg.
Alder: Barn 9-12
Format: MP3
Vannmerket
KATEGORIER:

Bla i alle kategorier

SERIE:
VURDERING
Gi vurdering
Les vurderinger

«Dette var akkurat en sånn bok jeg liker," sier Aurora (11) (...) passer for dem som er midt mellom barn og ungdom. Funker for små lesehester, men også som høytlesning.»

, VG

«(...) Denne forteljinga er ein fulltreffar. Rikka er truverdig til tusen. Forfattaren brukar forteljarperspektivet til å jamstille utfordringana ho opplever; venskap og forelsking er like viktig som delt bustad og dumme småsøsken. Miljøskildringar, persongalleri og kvardagsdramatikk skapar ei stemning som minner om barndomsskildringane til Astrid Lindgren.»

, DAG OG TID

«Debutant Maiken Nylund skriver lett, klokt og også morsomt (...) håper vi får flere bøker om Rikka, hun er en klassisk barnebokheltinne, men i en ny og moderne tapning.»

, Periskop.no