Yoko Ono er en sjarlatan
blogger og betraktninger
«Utmerket Elling! Ingvar Ambjørnsens nye Elling-bok er et bærbart overflødighetshorn av innfall og snurrige betraktninger. Til og med tungsinnet er formidlet med et slående overskudd.»
- Vår pris
- 299,-
- Spar
- 30,-
Veil. pris: 329,-
(Innbundet)
Fri frakt!
Leveringstid:
Sendes innen 3 virkedager
Veil. pris: 329,-
(Innbundet)
Fri frakt!
Leveringstid:
Sendes innen 3 virkedager
I en sokkelleilighet på Grefsen, i hybelen hos enkefru Annelore Frimann-Clausen, sitter Elling og blogger. «Hvorfor begynne å blogge – nå?» spør han seg. «Fordi livet er kort, jeg er alt i ferd med å bevege meg inn i støvets alder.»
Elling skriver om det som faller ham inn; om sine favorittretter fra barndommen, om hvor i all verden menneskene kommer fra, om aktuelle saker i nyhetsbildet og om minnene han bærer med seg om sin mor. Han skriver om hagestell og flesk og duppe, om livet i den vesle kjellerleiligheten, men har også sterke meninger om mye og mangt. For eksempel om Yoko Ono.
Yoko Ono er en sjarlatan er en samling tekster skrevet mellom 2013 og 2020. En del av tekstene har Ambjørnsen tidligere turnert med, til stor suksess, mens en del av dem også er publisert på Facebook-siden Elling-nytt og på Cappelen Damms egne nettsider.
- ANMELDELSER:
-
Terningkast 5 Ola Hegdal, VG
Terningkast 5 Jon Rognlien, Dagbladet
Terningkast 5 Tor Hammerø, Nettavisen
Terningkast 5 Finn Stenstad, Tønsbergs Blad
- FAKTA
-
Utgitt:
2020
Forlag: Cappelen Damm
Innbinding: Innbundet
Språk: Norsk Bokmål
Sider: 238
ISBN: 9788202681302
Utgave: 1. utg.
Format: 21 x 13 cm
Nr: 8170185
- KATEGORIER:
- SERIE:
- VURDERING
-
Gi vurdering
Les vurderinger
«Utmerket Elling! Ingvar Ambjørnsens nye Elling-bok er et bærbart overflødighetshorn av innfall og snurrige betraktninger. Til og med tungsinnet er formidlet med et slående overskudd.»
«Ingvar Ambjørnsen briljerer i Ellings balansekunster.»
«Bloggeren Elling i ellevill og sorgmunter utfoldelse er en veldig god idé.»
«Elling – den nye sjefsbloggeren»
«Tekstene her er umiskjennelig båret av Ellings stemme. Lune, underfundige og tidvis såre.»