Dandy
Jan Guillou ; Bodil Engen (Oversetter)
Serie: Det store århundret 2
- Vår pris
- 363,-
- Spar
- 36,-
Veil. pris: 399,-
(Innbundet)
Fri frakt!
Leveringstid:
Sendes innen 3 - 10 dager
Veil. pris: 399,-
(Innbundet)
Fri frakt!
Leveringstid:
Sendes innen 3 - 10 dager
I denne romanen, som er den andre i rekken om de tre norske brødrene i det 20. århundrets Europa, får vi vite hva som skjedde videre med Sverre, fra den første forelskelsen i Dresden der han og den engelske ingeniørstudenten Lord Albert Manningham bestemte seg for et liv sammen. De to unge og elegante gentlemen reiser tilbake til Wiltshire i Sør-England, hvor tilværelsen viser seg ikke å bli like idyllisk og enkel som Sverre forventet.
Albert har arvet tittel og ansvaret for slottet Manningham etter sin fars død. Her bor også mor, bestemor og Alberts tre søstre, som hadde håpet at Albert skulle komme hjem med en kone. Londons homoseksuelle verden er fortsatt rystet over tiltalen og fengselsdommen mot Oscar Wilde, hvis krets Albert tilhørte før han mer eller mindre ble tvunget til å reise til Dresden. Lord Albert introduserer Sverre for Londons kunstnere, bohemer og for den frigjorte Bloomsbury-kretsen.
Der Brobyggerne kretset rundt 1900-tallets ingeniørkunst og teknikk, omhandler Dandy kunstverdenen. En verden som også var sterkt preget av en optimistisk forestilling om at 1900-tallet skulle bli fredens århundre.
Dandy er andre del i romanserien om 1900-tallets Europa.
- FAKTA
-
Utgitt:
2012
Forlag: Piratforl.
Innbinding: Innbundet
Språk: Norsk Bokmål
Sider: 308
ISBN: 9788281434660
Utgave: 1. utg.
Orig.tittel: Dandy
Format: 22 x 16 cm
Nr: 8015899
- KATEGORIER:
- SERIE:
- VURDERING
-
Gi vurdering
Les vurderinger