Min side Kundeservice Vår historie Gavekort – en perfekt gave Registrer deg

Kongen av Os

roman

«Imponerer igjen»

Tor Hammerø, Nettavisen
På mange vis har brødrene Carl og Roy Opgard hatt suksess i livet. Så mye suksess som det er mulig å ha i ei lita bygd som Os, i alle fall. Carl er sjef for bygdas råflotte spahotell, mens Roy driver bensinstasjonen og har planen klar for en fornøyelsespark med berg- og dalbane. Men da det ligger an til at den nye riksveien vil bli lagt utenfor bygda, må noe gjøres, selv om metodene som kreves er skitne. Heldigvis har brødrene litt erfaring med den slags. Les mer
449,-
Sendes innen 1 virkedag
På mange vis har brødrene Carl og Roy Opgard hatt suksess i livet. Så mye suksess som det er mulig å ha i ei lita bygd som Os, i alle fall. Carl er sjef for bygdas råflotte spahotell, mens Roy driver bensinstasjonen og har planen klar for en fornøyelsespark med berg- og dalbane. Men da det ligger an til at den nye riksveien vil bli lagt utenfor bygda, må noe gjøres, selv om metodene som kreves er skitne. Heldigvis har brødrene litt erfaring med den slags.

Samtidig har lensmannen fått tak i ny teknologi som han mener kan bevise at brødrene står bak en rekke drap som ligger tilbake i tid. Og flere skal det bli. Det er som Roy sier om berg- og dalbanen: «Når den først har starta, er det for seint å hoppe av.»

Kongen av Os er en storslått og heftig spenningsroman om lojalitet, familiebånd, sterk kjærlighet og kamp mot mektige krefter. Den tar oss med til ei bygd i krise og forteller historien om to brødre som står i fare for å miste alt de har kjempet for. Det er en roman om fortapte sjeler og et høyt antall drepte.

«Sjarmerende og følsom Nesbø.» Cathrine Krøger, Dagbladet (Terningkast 5)

«Imponerer igjen. (...) Han er en mester når det gjelder å skape troverdige intriger. Disse er det flust av her også, og når du tror at det ikke kan bli verre, ja så blir det det. (...) dette er sommerlektyre på høyt Nesbø-nivå som egner seg både på badestrender eller hvor man enn måtte tilbringe sommeren.» Tor Hammerø, Nettavisen (Terningkast 5)

«... Jo Nesbø er en virkelig god forteller. Han behersker faget bedre enn de fleste, porsjonerer ut dramatikken på sikkert vis, serverer frampek som driver oss videre, og krydrer det hele med noe han kan masse om; fotball og rock.» Tarald Aano, Stavanger Aftenblad

«Kongen av krim.» Geir Rakvaag, Dagsavisen

Kundevurdering:
Klarte ikke å legge den fra meg. Super underholdning fra en fantastisk forfatter 🤩

Anne Berit Solli

Se alle vurderinger

Detaljer

Forlag
Aschehoug
Innbinding
Innbundet
Språk
Bokmål
Sider
442
ISBN
9788203451898
Utgave
1. utg.
Utgivelsesår
2024
Originaltittel
Kongen av Os
Format
21 x 14 cm
Nr
8222711
Serie
Kongeriket 2

Lytt til utdrag

Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven

Les utdrag

Utdraget er hentet fra e-bok-utgaven. Åpne utdrag her

Anmeldelser

«Imponerer igjen»

Tor Hammerø, Nettavisen

Kunders vurdering

E
Emil Ziyarid – 20.08.2024

– Den farligste boken av Jo Nesbø. Handlingen er forutsigbar og den er for lett for de som leser slike type bøker

S
Stig Martinsen – 20.08.2024

– Veldig bra bok

B
Britt Tobro – 12.08.2024

– Den blei litt langdryg for meg.

T
Trude – 29.07.2024

– Velskrevet og spennende!

M
Marianne – 24.07.2024

– Likte denne - god oppfølger fra den forrige. Liker måten det fortelles på.

H
Hjørdis brastad – 23.07.2024

– En av de bedre av Nesbø. Elsket den

A
Anne Berit Solli – 23.07.2024

– Klarte ikke å legge den fra meg. Super underholdning fra en fantastisk forfatter 🤩

C
Celina – 23.07.2024

– Like bra som den første! Litt repeterende om man akkurat har lest den første boka, men siden det er en stund siden bok nr 1 så var det helt supert at historien fra kongeriket ble tatt opp underveis i denne boka.

L
Liv – 23.07.2024

– Egentlig ganske kjedelig. For mange detaljer og vanskelig å komme inn i historien.

J
John Solberg – 23.07.2024

– Kanskje ikke Nesbøs beste, men god underholdning fra start til slutt.

T
Tinnbø – 23.07.2024

– Fin oppfølger - Bra driv

H
Helge Hoff – 23.07.2024

– Ikke bestilt boken, ikke fått den. Men fått 2 purringer. Regner med at jeg likevel må betale

H
Helge Svaar – 23.07.2024

– Velskrevet og spennende - flott oppfølger

H
Heidi Oxenøen – 23.07.2024

– Vet ikke, var en gave.

B
Bjørg Kristin Hjelle – 23.07.2024

– Grei nok, men ikke av Nesbøs beste.

I
Ingerbeth – 23.07.2024

– Veldig spennende bok. Vanskelig å legge fra seg.

H
Helga Søland – 23.07.2024

– En drivende god bok, vanskelig å legge fra seg. Et godt beskrivende språk i ekte Nesbø stil

E
Elisabeth H. – 23.07.2024

– Jo Nesbø skriver fortsatt fantastisk gode bøker.

E
Elin A. Pedersen – 23.07.2024

– Veldig bra, men ikke helt blant Nesbøs beste

Oppdag mer

Bøker som ligner på Kongen av Os:

Se flere

De som kjøpte denne kjøpte også:

Guden

Jørgen Jæger
Innbundet 
399,-

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv